یک پست نمونه

به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!


اگر وبسایت شما با وردپرس طراحی شده است، حتما میدانید که وردپرس بصورت پیشفرض پست های کامل را در صفحه اصلی، وبلاگ، آرشیو و .. نشان می دهد. نشان دادن کامل پس علاوه بر کاهش سرعت لود شدن سایت شما، باعث می شود موتورهای جستجو مطالب وبسایت شما را محتوای تکراری تشخیص دهند.اینجاست که خلاصه مطلب وردپرس بکمک شما می آید. با استفاده از خلاصه مطلب هم سرعت بارگذاری وبسایت شما بالا میرود و هم موتورهای جستجو مطالب شما را تفکیک کرده و از نوع محتوای تکراری قرار نمی دهند.

اکنون که با اهمیت استفاده از خلاصه مطلب وردپرس آشنا شدید، در ادامه این مطلب از سری مطالب آموزشی افزونه فا بهتر است به مساله نمایش آن و سفارشی کردن بپردازیم. برخی از قالب های وردپرس توانایی نمایش خلاصه مطلب را دارند که در این حالت بصورت پیشفرض خود وردپرس ۵۵ کلمه از متن شما را انتخاب کرده و بعنوان خلاصه مطلب نمایش میدهد. همچنین می توانید از دکمه خود ویرایشگر برا جدا کردن و مشخص کردن خلاصه مطلب نیز استفاده کنید.

تنظیم خلاصه مطلب وردپرس از ویرایشگر

اگر بخواهید خلاصه مطلب متفاوت از خود مطلب باشد در این صورت در قسمت مربوط به درج خلاصه مطلب در صفحه افزودن نوشته می توانید این کار را انجام دهید. حال اگر بخواهید این خلاصه مطلب را در قالب خود نمایش دهید یا باید قالب شما امکان نمایش آن را داشته باشد یا می توانید از قطعه کد the_excerpt در صفحات مختلفی که قصد نمایش آن را دارید ، برای نمایش خلاصه مطلب استفاده کنید.

اکنون شما می توانید خلاصه مطلب خود را نمایش دهید ولی اگر بخواهید پا را فراتر گذاشته و تعداد کلمات خلاصه مطلب را بصورت دلخواه تغییر دهید چه باید کرد؟

تغییر تعداد کلمات خلاصه متن وردپرس بصورت دلخواه
احتمالا اولین و راحت ترین روشی که به ذهنتان میرسد استفاده از یک افزونه برای ایجاد این تغییر است. استفاده از افزونه مزایا و معیب خاص خود را دارد که در یک مقاله دیگر به بررسی آن خواهیم پرداخت. در هر صورت ما در اینجا دو روش مختلف استفاده از افزونه و استفاده از کد را به شما معرفی میکنیم و شما وبمستران عزیز بر طبق سلیقه خود می توانید از آن استفاده نمایید.

در صورتی که بخواهید از افزونه های رایگان موجود در مخزن وردپرس برای اینکار استفاده نمایید ما افزونه Read More Excerpt Link را به شما پیشنهاد می دهیم. این افزونه بصورت رایگان از مخزن وردپرس قابل دریافت می باشد.

افزونه Read More Excerpt Link
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در digg
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در odnoklassniki

فهرست مطالب

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید